טיפים לניקיון הבית ומוצרי הבית

ניקיון הינו חלק חשוב בחיינו, הוא מונע היווצרות של הצטברויות חיידקים אשר עלול להשפיע באופן ישיר על בריאותנו הפיזית ויוצר מצב נראות סדר אשר משפר את הריכוז שלנו, את הרגשת ההספק העצמי ואת ההרגשה הפנימית לטובה באופן כללי. אך מטלת הניקיון היא אינה תמיד משימה קלה; מי מאתנו לא פגש את הכתם הזה שפשוט לא יורד מהספה? ניקוי חלונות כך שהם מתלכלכים תוך פחות מיום וחוזרים למצבם הקודם?

לכן אנו הבאנו לכם כמה טיפים אשר יכולים לשרת אתכם נאמנה בכל הנוגע לביצוע ניקיונות יותר יעילים, אפקטיביים וזריזים בביתכם או בבית העסק.

תחילה נתחיל דווקא עם טיפ פסיכולוגי:

חלקו את המטלה לשלבים ותגמלו את עצמכם

טיפ זה נוגע למגוון תחומים בחיים, אז כמובן שלתחום הניקיון בפרט, אך שימושי במיוחד דווקא לאלו מכם אשר מסתכלים על ניקיון בתור מטלה מרשעת שפשוט צריך לסיים מהר. כאשר יש בידכם מגוון מטלות ניקוי לבצע, דאגה לחלק את המטלות הללו באופן שתרגישו התקדמות – כתבו את המטלות לפי סדר הביצוע אשר הנכם מעוניינים לבצע ולהספיק, תגמלו את עצמכם בהפסקות קצרות לאחר ביצוע המטלות השונות. אתם תתפלאו עד כמה שביצוע הניקיון יתחיל לזרום והזמן יעבור מהר.

ניקוי חלונות

רבים מאיתנו משתמשים בחומרים ניקוי מיוחדים לחלון, לרוב בצבע כחול אופייני, אך ניתן לשים לכך קץ. השתמשו בתערובת הכוללת מים בכמות מספקת, כף חומץ וטיפה סבון, ערבבו היטב והשתמשו בתערובת זו בכדי לנקות את החלונות ותופתעו מיעילות הניקיון החדשה שהנכם יודעים לבצע כעת.

ספות

ספות לעתים עלולות להווה אתגר בניקיונן, אך נעשה קצת סדר:

  • לכלוך מוצק – שואב אבק פשוט, אחת לשבוע.
  • כתם מציק – מומלץ לבצע את הניקוי בסמוך להיווצרות הכתם, מומלץ להניח מטלית לחה עם מעט סבון על הכתם למשך כמה דקות (או שעות, כתלות בעקשנותו של הכתם) ולאחר מכן לנסות לקרצף שוב.

באופן כללי, בבד, הימנעו משימוש בחומרי ניקוי חזקים, אלו עלולים להסב נזק בלתי הפיך לטקסטיל.

מזרנים

מזרנים הינם דומים מאד באופיים לספות, וזאת גם בדרך הניקוי שלהם. הנסו להשתמש בכמה שפחות מים על מנת לא להסב למזרן נזק נוסף. חשוב לנסות ולהשתדל לתת למזרנים להתייבש מדי תקופה בשמש, ולאווררם על מנת להבטיח רעננות מקסימלית ואורח חיים ארוך יותר.

שטיחים

כתמים מציקים – מומלץ תחילה לבדוק על קצותיו של השטיח האם החומר שאנו נשתמש פוגע בטקסטיל השטיח עצמו, ורק לאחר מכן לבצע ניקוי נקודתי.

גם כאן,נסו תחילה להשרות את הכתם באמצעות מטלית לחה עם מעט סבון ללילה, באם זאת לא עובד ישנם כמה חומרים פעילים אשר יכולים לעזור לכם במידה והכתם לא יורד – תחילה נסו סבון למדיח כלים, לאחר מכן נסו מעט חומץ עם ניגובים תוקפניים, אם אלו לא עוזרים, נסו לערבב את החומץ יחד עם אלכוהול בכדי ליצור חומר ניקוי חזק יותר, ולבסוף, לכתמים כמו דבק או צבע, הנסו אצטון, אך בעדינות ובזהירות רבה.

חברת ניקיון במקרים מיוחדים

ישנם מקרים בהם המאמץ שלכם יהיה מיותר וכדאי לכם מראש להזמין חברת ניקיון, במיוחד בעת מעבר דירה וכניסה לבית חידוש או לאחר שיפוץ.

טיפים לניקוי

תוכן עיניינים

אהבתם את המאמר? שתפו ברשתות החברתיות

שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב email
Email
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
שיתוף ב google
Google+
שיתוף ב facebook
Facebook

צרו איתנו קשר בטופס

שירותי החברה

                Call Now Button