ניקוי ווילונות רומאיים

לאנשים רבים יש נטייה לשכוח לנקות את הוילונות בבית אך חשוב לזכור שהוילונות סופגים את רוב האבק והלכלוך שמגיע מאוויר הרחוב. את הוילונות צריך לנקות לא רק בשביל האסתטיקה והיופי. קרדית האבק, חיידקים ומחלות עלולים למצוא את עצמם ממש על וילון חדר השינה שלכם שבו אתם ישנים כל לילה או בסלון בו אתם מבלים עם כל המשפחה. לא מספיק לנקות את הוילונות לעיתים רחוקות (אחת לשנה לפני פסח למשל), את הוילונות מומלץ לנקות לעיתים קרובות הרבה יותר כדי לשמור על בריאותנו ולהבטיח מראה נקי ורענן כל הזמן. ניקוי וילונות רומאיים יכול להתבצע באופן ביתי ופשוט יותר או על ידי חברות המתמחות בתחום ניקיון וילונות אשר מספקות ניקוי מקצועי יותר.

איך מתבצע ניקוי וילונות רומאיים

וילון רומאי לרוב עשוי מבד אשר מחולק לכמה שלבים כאשר חלק אחד של בד עולה על חלק אחר של בד. אופן ניקוי וילונות רומאיים נעשה באופן דומה לשאר הוילונות חוץ מזה שנדרש לפרוס את הוילון לכל אורכו על מנת להבטיח שכולו יתנקה ולא ישארו חלקים מלוכלכים. לאחר מכן, נזדקק לשואב אבק, רצוי בעל עוצמות משתנות אשר יהיה מופעל על המצב החזק ביותר. במידה ויש כתמים עמידים יותר ניתן להשתמש במסירי כתמים שונים המיועדים לכך ובהתאם לסוג חומר הוילון. אפשר גם להשתמש בחומרי גלם אשר נמצאים בכל בית כמו לדוגמא סודה לשתיה. סודה לשתייה ידועה בין היתר כמסירת כתמים אפקטיבית. כמו כן ניתן גם לכבס את הוילון במכונת כביסה בהתאם להוראות היצרן.

כיצד משפיע ניקיון הוילונות על הבריאות שלכם?

שמירה על ניקיון הוילונות מרחיקה יצורים לא רצויים מסביבתכם. קרדית האבקל דוגמא. קרדית האבק היא יצור מיקרוסקופי שחי אשר ניזון מתאי עור מתים ומפריש חומרים אשר גורמים להתקפי אסטמה ואלרגיות  שיכולות להגיע אפילו למצב מסכן חיים. כדי לא להגיע למצבי קיצון אשר יגרמו נזק בריאותי חשוב להקפיד על ניקוי וילונות רומאיים באופן תדיר. שמירה על וילונות נקיים יכולה למנוע גם הצטברות של חיידקים העלולים להפריש ריחות לא נעימים ולכלוכים אחרים – למשל חיות מחמד אשר מנשירות פרווה, דבר שיכול להשפיע על אנשים אשר אלרגים לפרווה של חיות ועל כאלו שרגישים לעור של חיות מחמד. דבר נוסף אשר יכול להיצמד לוילון שלכם הוא עשן סיגריות. גם אם אתם עצמכם לא מעשנים סיגריות, העשן יכול להגיע מבחוץ. ידוע שעישון מלווה בפגיעות בריאותיות רבות אך עשן הסיגריות לא פחות מסוכן. הוא מכיל חומרים מסרטנים אשר פוגעים בבריאותכם האישית. ניקוי וילונות רומאיים ממגר סכנות בריאותיות.

ההבדלים בין ניקיון ביתי לבין ניקיון מקצועי.

ניקוי וילונות רומאיים מקצועי כשמו כן הוא – מקצועי. בעלי מקצוע שמתמחים בתחום בעלי ידע כיצד לגשת לכל סוג בד עם החומרים הנכונים והמכשירים המתאימים. זה לא אומר שניקיון ביתי פחות טוב אך הסבירות שבנקיון וילונות ביתי, בד הוילון יפגע גדולה יותר – במיוחד בסוגי הבדים העדינים יותר כמו משי ופשתן. אמנם לרוב האנשים יש שואב אבק לניקוי הוילונות אך אנשים שתחום העבודה שלהם הוא ניקוי וילונות ישתמשו במכונה יותר מקצועית בעלת פונקציות מרובות לעבודה מורכבת ואיכותית יותר כדי להבטיח תוצאות אפקטיביות. אומנם, ניקיון ביתי יכול לחסוך כסף אך אם תבוצע בצורה לא נכונה עם הוילון הרומאי בעת הורדתו או ביצוע ניקוי וילונות רומאיים שגוי, אולי אפילו תצטרכו לקנות וילון חדש במקומו, דבר שיעלה לכם יותר בסופו של דבר.

במה ניקוי וילונות רומאיים משפיע על החדר

ניקוי וילונות רומאיים משפיע על רמת הניקיון גם ברמה האסתטית. וילון, כמו כל דבר אחר, לא רצוי במצב  שהוא מלוכלך עם כתמים, אבק וחיידקים. אי פעם הבחנתם כי גם כאשר יש הרבה חלונות בחדר עדיין חשוך יותר? ובכן לרוב הסיבה לכך היא לא הוילונות אלא מה שנמצא על הוילונות האלו וזה כמובן הלכלוך שמקשה על האור להיכנס אל החלל. הפתרון הפשוט יהיה להסיט את הוילון אבל קשה לקרוא לזה פיתרון בגלל שנוצרת בעיה חדשה – יכול להיכנס יותר מדי אור שיקרין על הטלוויזיה, המחשב או באופן כללי יחמם יותר את הבית. חיסרון נוסף בחדר ללא וילון הוא שאין פרטיות וכל אחד יכול לראות מבחוץ מה מתרחש בו. אז מה הוא הפתרון האמיתי? ניקיון איכותי של הוילונות עם תוצאות שנראות לעין. יש גם את ההיבט האסתטי, הרבה יותר נעים להסתכל על וילון נקי, נטול כתמים ולכלוך לתחושה רעננה. בנוסף, לאחר ניקויו, הוילון לא רק נראה כמו חדש הוא גם מפזר ניחוחות ברחבי החדר לאורך זמן. דבר המשפיע על התחושה הנעימה בחדר.

תוכן עיניינים

אהבתם את המאמר? שתפו ברשתות החברתיות

שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב email
Email
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
שיתוף ב google
Google+
שיתוף ב facebook
Facebook

צרו איתנו קשר בטופס

שירותי החברה

                Call Now Button