ניקוי כתמים מספה

חלק בלתי נפרד מהשימוש הממושך לאורך השנים בספות הבית שלנו, מתבטא בהצטברות כתמים רבים על הספה. השימוש השוטף בריהוט הסלון גורם לכתמים הנוצרים מחשיפה ממושכת לעשן סיגריות, נוזלים שונים הנשפכים על הספה, הזעה, טביעות רגליים של בעלי חיים וגורמים רבים אחרים. על-מנת להבטיח ניקוי כתמים מספה מבד או מעור שיהיה יעיל ומוצלח ולמנוע את כיעור הריהוט, אלו כמה טיפים שיסייעו במשימה.

ניקוי כתמים מספה מעור

בעלי ספות עור רבים עושים טעות בלתי הפיכה בעת ניסיון לבצע ניקוי ספות עור. לא משנה כמה הכתם נראה קשה וחמור, אסור בשום אופן להשתמש בכריות ניקוי מחוספסות או ספוגית הפלא על-מנת להסירו מריפוד העור. הדבר יגרום לשחיקת העור ולנזקים חמורים אף יותר לריפוד הספה. את העור ניתן לנקות עם מטלית לחה שנספגה במים חמימים וסבון בתנועות עדינות ואיטיות.

ניקוי כתמים מספה מבד

במקרה של ריפודי בד, האפשרויות פתוחות ומגוונות הרבה יותר. במקרה בו ריפודי הספה ניתנים לניתוק מהספה וכביסים, הפתרון הטוב ביותר הוא לכבסם במכונה על פי הוראות היצרן. במידה ואין אפשרות לכבס את הריפודים, חשוב להתאים ניקוי ספות בד לאופי הכתם.

כתמי קפה

אין הרבה דברים מתסכלים כמו התרווחות נעימה על הספה עם כוס קפה מפנקת ואז אותו רגע קצר של חוסר תשומת לב בו הקפה נשפך על הספה ומשאיר כתם מכוער. ראשית, לפני הכל, יש לספוג היטב את הנוזל מהכתם עד כמה שמתאפשר באמצעות מטלית או נייר סופג (בלי לשפשף!) עד שכל הנוזלים שניתן לספוג עוברים מהכתם. לאחר מכן נערבב בכלי כמויות שוות של מים וחומץ עם אבקת כביסה עד לקבלת משחה סמיכה. את המשחה נמרח במברשת בעלת סיבים רכים. לאחר מכן, יש לשטוף את המשחה במים פושרים ולייבש את הספה היטב במאוורר או מייבש שיער. שילוב של מעט מרכך כביסה בתערובת יבטיח גם ריח נעים.

ניקוי כתמים מספה כתוצאה מעובש

עובש המצטבר על ספה כתוצאה מלחות אינו רק מכער את הספה אלא מסוכן לבריאות. על ידי השריית הכתם בתמיסת מלח ואקונומיקה או במיץ לימון ומלח ניתן להיפטר מהכתם. להימנעות מחזרת העובש, יש לאוורר את הבית היטב.

ניקוי כתמים

תוכן עיניינים

אהבתם את המאמר? שתפו ברשתות החברתיות

שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב email
Email
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
שיתוף ב google
Google+
שיתוף ב facebook
Facebook

צרו איתנו קשר בטופס

שירותי החברה

                Call Now Button