תיקון שטיחים מקצועי

אנו מחזירים את השטיחים שלכם לחיים בעזרת תיקון שטיחים מקצועי, יסודי ואיכותי, ללא פשרות.

תחזוקה לקויה, ניקוי לא נכון, בלאי שנוצר עם הזמן, רטיבות והצפות, נזקי שמש, נזקי שחיקה ואף מפגע של בעלי חיים – המשותף לכולם הוא הצורך בתיקון שטיחים לאחר מכן.

אלו רק חלק מהסיבות שעלולות לגרום לנזקים בשטיחים שלכם.

מעבר לשירותי הניקוי שאנו מספקים אנו מתקנים שטיחים באופן אומנותי.

אתם עלולים לחשוב שאלו ימיו האחרונים של השטיח יקר הערך שלכם, אך לנו בחמישה כוכבים יש צוות מקצועי שיכול לתקן את השטיח שלכם באופן מקצועי ולהחזירו לחיים.

תיקון שטיחים או החלפה?

 ובכן התשובה לשאלה הזו תלויה במספר משתנים משמעותיים כגון:

 • מה ערכו של השטיח? , וכשאנו אומרים ערכו אנו שמים רגע בצד את עלותו וכמה הוא יקר, אלא מדברים על ערך סנטימנטלי. ישנם שטיחים שעוברים מדור לדור בעל ערך סנטימנטלי גבוה שאין להם באמת תחליף.
 • משתנה נוסף וחשוב לא פחות הוא מידת הנזק, במידה ומדובר כבר בנזק רציני מאוד שלא מאפשר תיקון אנו בחמישה כוכבים נעדכן אתכם.
 • חיי השטיח הכוללים ומה עבר עליו
 • עלות התיקון מול עלות השטיח, כמובן שחשוב לנו להיות גלויים אתכם, תיקון שטיחים בחלק מן המקרים עלול לעלות לא מעט כמובן תלוי בסוג התיקון הדרוש, סוג השטיח ועוד. ישנם מצבים שעלות התיקון אפילו גבוהה מן עלות השטיח וכאן כבר מדובר בשיקולכם.

   

מהם סוגי התיקונים הקיימים?

בחמישה כוכבים יש לנו מגוון רחב של סוגי תיקון שטיחים אשר ייתנו מענה לכלל סוגי הנזקים שקיימים בשטיחים שלכם. כאן אנו נפרט על מגוון התיקונים, ואופן תיקונם.

תפירה ותיקון קנטים

ה-קנטים. הקנטים אלו הקווים התפורים לאורך צלעות השטיח והם משמשים תפקיד חשוב בהגנה על השטיח ושמירה על חיי השטיח.

כל שטיח בהתאם לסוגו דורש שיטת עבודה שונה, המשתנה העיקרי במקרה הזו הוא האם השטיח הוא עבודת מכונה או שטיח עבודת יד.

במידה ומדובר בתיקון של שטיח עבודת מכונה פורמים את הקנט הקיים, בוחרים חוט סינטטי או צמר כמובן בהתאם לסוג הקנט המקורי בשטיח, תוך הקפדה על התאמת הצבע לקנט המקורי והקנט נתפר במכונה בהתאם לתפירה המקורית הקיימת בשטיח.

כאשר אנו מדברים על שטיח עבודת יד מדובר כבר על עבודת תיקון שטיחים שונה לחלוטין.

במקרה הזה אנו מדברים על תפירה אומנותית המתבצעת באופן ידני תוך התאמה לשיטה המקורית לסוג האריגה בשטיח והחוט מותאם לסוג השטיח(משי, צמר ועוד).

לאחר שבוחרים את סוג החוט, הוא נצבע באותה שיטה בה נצבע החוט המקורי בשטיח בין אם מדובר בצבע סינתטי או צביעה בצבע טבעי-צבעים המופקים ממינרלים, תבלינים או פרחים.

תיקון ותפירת פרנזים

ה-פרנזים. הפרנזים אלו אותם חוטים היוצאים משולי השטיח, הם אותם חוטים שתפורים לרוחבו של השטיח ותפקידם העיקרי הוא השפעה על האסתטיקה של השטיח.

כמובן ששיטת העבודה משתנה גם כאן בהתאם לסוג השטיח ולסוג התפירה המקורית.

במהלך תיקון שטיחים וטיפול בפרנזים, הם נתפרים לרוחב השטיח בהתאם לפרנזים המקוריים הקיימים בשטיח, צמר או כותנה.

במידה ואתם מעוניינים להוריד את הפרנזים המקוריים ולבצע במקומם קנטים, אפשר לבצע זאת ולתפור במקום קנטים סביב השטיח.

תיקון שטיחים באמצעות מתיחה

“תופעת העיוותים והגלים” תופעה המאפיינת בעיקר את שטיחי עבודת היד ושטיחי הצמר.

אך יכולה גם להיווצר בכל שטיח בעקבות רטיבות או הצפה

לשטיחים בעבודת יד והצמר הארוגים על שתי וערב ישנה נטייה להתכווץ ולהתרחב דבר המונע מהשטיח להתפרש באופן אחיד על הרצפה.

תופעה זו יכולה להיגרם ממספר סיבות והעיקריות שבהן הן:

 • טיפול לא נכון בשטיח
 • תלייה על מעקה או בכלל
 • חבטה על השטיח
 • ניקוי באופן לא מקצועי שבוצע בשטיח וגרם לגלים

התופעה המתוארת למעלה בעייתית ממספר סיבות:

 1. סיבה בטיחותית – הגלים שבשטיח יוצרים מכשול בדרככם, ובקלות יכולים לגרום לכם להיתקע ולמעוד
 2. שחיקה מהירה מהרגיל
 3. פגיעה ויזואלית – השטיח פרוש באופן מעוות ולא כפי שאמור להיות פרוש שטיח איכותי.

כמובן לנו בחמישה כוכבים יש לכל בעיה פתרון ואת הבעיה הזו אנו פותרים בעזרת פעולת המתיחה.

המתיחה מתבצעת בעזרת ציוד מכני מתקדם היש ברשותנו תוך התאמת התהליך לסוג השטיח, כשלאחר מכן אנו מחזירים את השטיח למצבו המקורי.

תיקון שטיחים עם חורים וקרעים

נזקי חרקים, בלאי טבעי, נזקי שחיקה, משיכת השטיח מתחת לרהיטים, קיפול השטיחים בצורה לא נכונה, גב שטיח יבש אלו רק חלק מהגורמים אשר יכולים לגרום לחורים וקרעים בשטיחים שלנו.

לפני תיקון שטיחים מתבצעת אבחנה מדויקת של סוג השטיח, סוג האריג, אופן האריגה וצבעי השטיח המדויקים להבאת תוצאה אופטימלית ומדויקת ככל האפשר לשחזור ומילוי השטיח.

השם המקצועי של תיקון זה נקרא “השתלה אומנותית” כאשר במהלך התיקון מתבצעת אריגה מקצועית שתי וערב הבונה את בסיס השטיח כאשר לאחר מכן מייצרים באופן ידני את החלקים החסרים בשטיח תוך התאמה מלאה לחומר החוט המקורי של השטיח אשר מתאים לאריגה, ולאחר מכן החלק נצבע בשיטות צביעה מתקדמות וצבעים המתאימים לצבעי השטיח.

תיקון שטיחים חמישה כוכבים

הפרדת צבעים / שחזור צבעים (רסטורציה)

גלישת צבע, זליגת צבע, ערבוב צבעים אלו חלק מהנזקים אשר קיימים כיום ויש לפתור אותם באמצעות תיקון שטיחים.

נזקים אלו קורים בעיקר בשטיחי עבודת יד, פרסים אשר סובלים מחוסר היציבות של הצבעים.

אך נזקים אלו יכולים וקורים לכל שטיח כאשר הצפות, רטיבות, טיפול לא מקצועי יכולים לגרום לכך באופן מוקדם מן הצפוי ומקרים הללו תיפגם הדוגמא המקורית.

מדובר באחד מסוגי הטיפול הארוכים בשיקום שטיחים ועל מנת להגיע לתוצאה האופטימלית ביותר מומלץ לבצע את הטיפול בסמוך לאירוע שבו קרה הנזק.

כיצד מתבצע תהליך תיקון שטיח?

 • אבחנה מדויקת של סוג השטיח וצבעו המקורי.
 • ניקוי השטיח.
 • הפרדת צבעים באופן ידני ונקודתי על ידי שימוש בטכניקה וחומרים טבעיים שלא פוגעים באיכות הצבע.
 • ניקוי נוסף לשטיח תוך שמירה על חדות ויציבות צבעי השטיח.

עוד על רסטורציה תוכלו לקרוא בבלוג המעשיר שלנו.

אשפרה

כל שטיח חדש עבר בתחילתו לאחר תהליך האריגה תהליך  “אשפרה” אשר מקשיח את גב השטיח.

מדובר בחומר עמילני אשר מותז על גב השטיח ומקשיח אותו.

עם השימוש, השנים, השחיקה ,הבלאי חומר זה מתבלה והשטיח הופך לרך ויש צורך בחידוש האשפרה על מנת להחזיר את ההקשחה הטבעית והמקורית לגב השטיח.

תיקון שטיח בעל ערך רגשי גבוה

גם אם אתה חושב שהשטיח שלך קרוע ואין טעם לנסות לתקן אותו אבל יש לו ערך גדול עבורך כי הוא כבר עובר דורות במשפחה אין לך שום סיבה לדאוג כי אצלנו בחמישה כוכבים בעזרת ציוד מתקדם ובעזרת התאמה של החלקים הקרועים בשטיח נהפוך את השטיח הישן שלך לשטיח שייראה ממש כמו חדש. אנחנו משתמשים בסוגים מיוחדים של חומרים שעוזרים לנו לשקם גם את השטיחים הישנים ביותר ואתה תקבל תוצאה מדהימה.

תיקון שטיחים – גם במקרה של נזקי הצפה

אחת הסיבות הכי מוכרות בתחום של שיקום שטיחים הוא ששטיח נפגע לאחר הצפה שקרתה בדירה והשטיח ספג הרבה מאוד מים. אצלנו בחמישה כוכבים תקבלו שירות של מומחים שנמצאים כבר הרבה זמן בתחום של שיקום שטיחים כדי שגם במקרה של נזקי הצפה חמורים אנחנו נצליח לייבש את השטיח שלכם. מעבר לכך גם אם יש לו ריח רע ואתם חושבים להיפתר ממנו תעצרו לרגע כי האפשרות של שיקום שטיחים מנזקי הצפה יכולה גם למנוע את הריחות הרעים ובעזרת חומרים מיוחדים פשוט למנוע את הריח וגם לנקות את סיבי השטיח כדי למנוע ממנו פגיעה עתידית.

חמישה כוכבים תיקון שטיחים – קבל אחריות מלאה

אצלנו בחמישה כוכבים אנחנו שמים לפני הכל את השירות ללקוח ואת המקצוענות שלנו ולכן אנחנו יכולים להתחייב בקלות לאחריות מלא כדי שתהיה בטוח שאתה מקבל שירות מקצועי ולאחר שביצענו ניקוי של השטיח אתה תהיה רגוע שהעבודה מקצועית וגם על כל תיקון שיבוצע אתה יכול להיות רגוע שהבעיה לא תחזור בעתיד והשטיח יישאר במצב טוב.

כפי שהספקתם לראות ישנם מספר רב של נזקים לשטיחים אך לכל נזק עקשן יש פתרון יצירתי ובעל מקצוע עקשן יותר עם ניסיון, מכשור מתקדם, איכות, אמינות ומקצועיות.
אז אם השטיחים שלכם בעל ערך סנטימנטלי רב או שאתם מעוניינים בתיקון שטיחים מקצועי ואומנותי צרו עמנו קשר ונחזיר את השטיח שלכם לחיים.

מדוע לפנות לחברה מקצועית המתמחה ניקוי ותיקון שטיחים?

משום שמדובר בתהליך מורכב, מסובך, ייחודי הדורש ידע, ניסיון ומקצועיות. יש ממש מעט חברות או בעלי מקצוע שמבצעים תיקון של שטיחים, לעומת מאות בשוק שמבצעות ניקוי.

לכן, אם אתם צריכים גם תיקון וגם ניקוי, חשוב לפנות לחברה ספציפית המתמחה בדיוק בזה. לתקן שטיח זה לא סתם לתפור חור, זו ממש אומנות.

יש שטיחים שעוברים מדור לדור ולכן בעליהם לא רוצים בשום אופן לזרוק אותם, יש להם ערך סנטימנטלי. במצבים כאלה, שווה להזמין בעל מקצוע המעריך את שווי השטיח, יבדוק אותו, יראה אם בכלל שווה או ניתן לתקן אותו משום שתיקון אומנותי של שטיחים דורש לפעמים הזמנה של חלקים שחסרים ביצוע תהליך מיוחד מאוד שנקרא רסטורציה של מעברים של צבע, ביצוע אריגה מחודשת ועוד.

אם החלטתם לתקן את השטיח, תצטרכו להעביר אותו ניקוי, ייבוש באמצעות ציוד מקצועי. גם התהליך הזה של ניקוי שטיחים אחרי תיקון, לא תמיד מתאים לכל שטיח. יש שטיחים שצריך להעביר אותם גם תהליך ייבוש מיוחד ויש כאלה שלא.

אחרי שהבנתם אם ניתן לבצע תיקון שטיחים כעת אפשר לעבור לניקוי שטיחים אם אתם מחזיקים בבית בעלי חיים, ילדים קטנים או אוהבים מאוד לארח, יכול מאוד להיות שהגיע הזמן לנקות סוף סוף את השטיח או את השטיחים שלכם בבית. לאחר שמצאתם חברה מקצועית לתיקון וניקוי שטיחים או איש מקצוע, עליכם להסביר לו לגבי סוג השטיח שיש לכם.

ניקוי ותיקון שטיחים

שטיחים בעבודת יד, שטיחים בעבודה מכונה, שטיחי שאגי, שטיחים הנקראים פרסיים, שטיחים מקיר לקיר שטיחים מבדים טבעיים ועוד. אם אתם לא יודעים איזה סוג שטיח יש לכם, יגיע אליכם איש מקצוע מטעם החברה במטרה לזהות ואז תיקבע שיטת הניקוי המתאימה.

יש מקרים בהם תהליך הניקוי יעשה אצלכם בבית, בעיקר שמדובר בשטיחים מקיר לקיר משום שאי אפשר להוציא אותם, אבל לרוב יקחו את השטיח או השטיחים למפעל ושם יבצעו את הניקיון.

התהליך כולל שני שלבים עיקריים: שלב השאיבה בו עושים שימוש עם שואב מקצועי. השואב שואב את כל הלכלוך, את כל החול, את כל השיערות מהשטיח שלכם.

בשלב הבא חייבים קודם כל להתאים את סוג הניקיון לסוג השטיח משום שכל שטיח מנקים באופן מעט שונה. יש שטיחים  שניתן לטבול אותם ממש במים עם חומרים מיוחדים ויש כאלה שלא.

ניקיון שטיחים מקצועי רק עם חומרים ייחודיים

כבר אמרנו שאת תהליך הניקיון של השטיח צריך להתאים לסוג השטיח. זה בא לידי ביטוי גם בחומרים שאנו משתמשים כדי לנקות את השטיח. חשוב לעשות שימוש בחומרים ייעודיים ומתקדמים טכנולוגית לניקיון ותיקון שטיחים. אחרי הניקיון, השטיח שלכם ייראה כאילו הוא זה עתה יצא מהחנות וגם הריח שלו יהיה נעים וזה ישפיע על החלל כולו.

תוכן עיניינים

אהבתם את המאמר? שתפו ברשתות החברתיות

שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב email
Email
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
שיתוף ב google
Google+
שיתוף ב facebook
Facebook

צרו איתנו קשר בטופס

שירותי החברה

                Call Now Button