תיקון שטיחים פרסיים

שטיחים פרסיים ידועים באיכותם, מדובר בשטיחים שנעשים בעבודה מדוייקת מצמר איכותי או כותנה. הם מגיעים בשלל טקסטורות עם צבעים, פרחים, צורות גיאומטריות מרשימות, סמלים אוריינטלים ועוד. השטיחים הפרסיים מאפשרים להכניס מראה חמים לבית. אך הם לא רק יפים למראה, גם המרקם שלהם נעים והם מחממים ומבודדים מפני הרצפה הקרה בימי החורף.  

שמירה על שטיח פרסי

השטיחים הפרסיים יקרים יחסית בגלל איכותם הרבה ביחס לשטיחים אחרים, בעבר שטיחים פרסיים היו נעשים בעבודת יד מצמר שנגזז מהכבשים, נצבע ונארג על ידי בעלי מקצוע. כיום התהליך נעשה בצורה תעשייתית, דבר שמפחית מעט מערכו של השטיח ויכול לגרום לו לדהות בקלות רבה יותר. לכן, חשוב לתחזק את השטיח בצורה נכונה בכדי שישמר לאורך שנים.

תחזוקת שטיח פרסי

את השטיח הפרסי מומלץ להניח באזור מוצל ולא במגע עם שמש ישירה. קרני השמש יכולים לזרז את דהיית הצבע. בנוסף, כאשר מדובר בשטיח בעבודת יד הוא עדין יותר ולא מומלץ להזיז אותו הרבה. קיפול תכוף שלו יכול לגרום לפרימה של חוטי השטיח.  מצב בו תדרשו לבצע במהירות תיקון אצל בעל מקצוע המתקן שטיחים פרסיים. כדי לשמור על צבעו של השטיח יש להקפיד על ניקוי באמצעות חומרים מותאמים לסוג החומר ממנו הוא עשוי. לשאוב אותו, להפוך או לנער בעדינות. בשטיח פרסי איו לחבוט.

תיקון שטיחים פרסיים

גם אם השטיח הפרסי שברשותכם התבלה, דהה, נגלו בו קרעים אל תמהרו להחליפו. ישנם פתרונות רבים המאפשרים לשמר ולתקן את השטיח בצורה שתחזיר אותו למצב טוב. אם השטיח שלכם חשוב לכם, כבר שאתם רואים קרע קטן או סימני בלאי קלים תקפידו לתקן כדי שהמצב לא יחמיר.

ישנם מגוון סוגי תיקונים שניתן לבצע בשטיחים פרסיים:

תיקון צבע לשטיחים פרסיים- דהיה של הצבע יכולה להפוך את השטיח מפריט עיצובי מרשים למוצר דהוי וחסר חיים. בייחוד בשטיחים הפרסיים ניכרת דהיה בחלקי השטיח ואפילו בכולו. חשוב שתדעו שמדובר במצב הפיך. באמצעות איש מקצוע המתמחה בתיקון שטיחים פרסיים, ניתן להחזיר את הצבע שדהה, לשקם את הדוגמא של השטיח ולהחזיר לו את המראה המרשים המאפיין שטיחים פרסיים.

תיקון קרעים לשטיחים פרסיים- קרע בשטיח זה מפגע אסתטי משמעותי כאשר הוא כבר נראה לעין. חשוב להבין שכל קרע בשטיח מתחיל מקרעים קטנים שנובעים ממשיכה של סיבי הבד, קיפול לא נכון או רהיט כבד שישב על השטיח. לכן כדי לצמצם את הנזק כדאי לבחון את האזורים של השונים של השטיח מעת לעת כדי לראות אם יש התחלה של סימני קרע. כבר בשלב הזה מומלץ לפנות לתיקון ולא לחכות שהקרע יגדל. תהליך תיקון של קרע קטו זול יותר ופשוט מאשר תיקון של קרע גדול. תיקון מקצועי כולל בתוכו עבודת יד מדוייקת כדי להאחות את הקרע בצורה בלתי נראית תוך שמירה על הדוגמא המקורית .

תיקון פרנזים של שטיח פרסי- שטיחים פרסיים רבים מגיעים עם פרנזים, החוטים הקצרים בשולי השטיח שיוצרים מראה אתני. הפרנזים עדינים ויכולים להימשך או להיקרע. כאשר הם לא אחידים זה פוגם בנראות של השטיח. ניתן לבצע שחזור של פרנזים שנקרעו או נפרמו ולהחזיר לשטיח למראהו המקורי.

מתיחה של שטיח פרסי- בשטיחים העשויים מצמר לעיתים נוצרים גלים, דבר שמקנה מראה לא אחיד. גלים יכולים להיגרם מלחות או רטיבות, התכווצות או התרחבות של הצמר באזורים מסויימים של השטיח ומעוד סיבות רבות ומגוונות. מלבד הפגם במראה האסתטי הגלים יכולים להוות מכשול למי שדורך על השטיח ולגרום להחלקה או נפילה. במצב של גלים בשטיח נדרשת התערבות מקצועית שתבצע מתיחה ושיטוח של הבד.

ישנם עוד סימני בלאי רבים ושונים שיכולים להיגרם לשטיחים פרסיים. כל מקרה נבחן ומטופל לגופו. לכן, אין צורך למהר ולזרוק את השטיח. בכל זאת מדובר בשטיח איכותי ואותנטי. חלק מהשטיחים נמסרו בירושה וחלקם נרכשו בכסף רב. אל תתיאשו, במרבית המקרים ניתן להשיב את המצב לקדמותו.

תיקון שטיחים פרסיים רק אצל המקצועניים.

כשאתם באים לבחור איש מקצוע לתקן את השטיח שבידכם. חשוב שתבחרו בעל מקצוע המתמחה ומבין בתיקון של שטיחים פרסיים. ככל שבעל המקצוע וותיק יותר כך הוא ראה יותר מקרי בלאי והתנבה במגוון תיקונים שונים. כך שתהיו בטוחים שהתוצאה תהיה משביעת רצון וקרובה ככל שניתן למקור. אם מדובר בשטיח כבד וגדול חשוב להקפיד על שינוע נכון שלא יחמיר את הנזק שקיים. ניתן לבחון אפשרות לשינוע ואיסוף מהבית עד לבית העסק וחזרה.

תיקון שטיחים חמישה כוכבים

תוכן עיניינים

אהבתם את המאמר? שתפו ברשתות החברתיות

שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב email
Email
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
שיתוף ב google
Google+
שיתוף ב facebook
Facebook

צרו איתנו קשר בטופס

שירותי החברה

                Call Now Button