המדריך לניקוי שטיחים באופן עצמאי- DIY

מי מאיתנו לא אוהב שטיחים בבית? בין אם הם פרוסים במרכז הסלון, חדר האוכל או בחדר השינה למרגלות המיטה, אין ספק ששטיחים מוסיפים רבות לבית שלנו בהיבט העיצובי, אך יש לדעת כי השטיחים גם מביאים עימם לא מעט בעיות, בעיקר בריאותיות. אז נכון, לא מדובר במחלות אך כן מדובר באלרגיות, התעטשויות, נזלת ועוד. את אותן תופעות, שהם בעיקר תופעות אלרגיות, מביאה עימה קרדית האבק שהיא יצור בגודל מיקרוסקופי ממשפחת העכבישניים שמפזרת ברחבי הבית חומרים שונים שגורמים לאותם תופעות אלרגיות לקרות. 
חשוב להבין שאנו לא חייבים לסבול מאותן תופעות שציינו כאן ואם נעבוד על פי כללים מסויימים של שמירה על הגיינה ונקיון השטיחים בבית, רוב הסיכויים שכלל לא נסבול מהתופעות הללו וחשוב מכך, קרדית האבק כלל לא תטריד אותנו או תשפיע על אורח חיינו. 

מה עלינו לעשות על מנת לשמור על השטיחים שלנו נקיים?

ישנן לא מעט פעולות שאנו יכולים לעשות על מנת לשמור על השטיחים שלנו נקיים וכפועל יוצא גם לשמור על אורח חיים בריא ונקי יותר. בכדי לנקות את השטיחים בצורה נכונה ויעילה יש קודם כל לקבל הוראות מן החנות בה רכשתם את השטיח שכן לכל שטיח יש לעיתים הוראות ייחודיות לניקיון. 
קודם כל, מומלץ לבצע פעולת שאיבה של השטיח בעזרת שואב אבק כמובן בשביל לאסוף את כל הפירורים והלכלוכים שהצטברו בין השערות של השטיח. במידה ויש לכם שטיח שהשערות שלו עלולות להסתבך בשואב האבק ולהפריע לפעולת השאיבה של הלכלוך נסו להפוך את השטיח למשך יומיים ואז לשאוב מן הרצפה את כל הלכלוך שנפל ממנו. מעבר לכך, מומלץ גם לשאוב איזורים כמו ספות, וילונות ומזרונים על מנת שתוכלו להיפטר לגמרי מהקרדית בבית. דבר נוסף שכדאי לעשות הוא לנקות את השטיח עם שמפו מיוחד לשטיחים שגם מכיל חומרים שיעזרו לכם להיפטר ממזיקים אחרים שיכולים להימצא בין שיערות השטיחים שלכם. 

טיפול תקופתי לשטיח

כל אותן הפעולות שציינו כאן בהחלט יכולות לעזור לכם לשמור על אורך חייו של השטיח, לעזור לו להיראות טוב יותר ולשמור על ניראות רעננה יותר למשך שנים. אך חשוב לציין כי כל אותן הפעולות שאתם מבצעים בעצמכם בבית לא יכולות להחליף טיפול מקצועי של ניקיון שטיחים. ניקיון שטיחים הוא טיפול חיוני אותו יש לעשות אחת למספר חודשים, תלוי בסוג השטיח בכדי שבאמת תוכלו להינות ממנו לעוד שנים רבות. 
אנחנו ב- 5 כוכבים ניקוי שטיחים וריפודים צברנו נסיון רב בכל הקשור לניקיון תקופתי של שטיחים ואנו מבצעים אותו בצורה המקצועית ביותר על מנת להעניק לשטיח שלכם חיים חדשים ולהאריך את חייו. מעבר לכך נשמח לתת לכם טיפים נוספים כיצד לטפל בשטיח שלכם על מנת לשמור עליו. 

המדריך לניקוי שטיחים

תוכן עיניינים

אהבתם את המאמר? שתפו ברשתות החברתיות

שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב email
Email
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
שיתוף ב google
Google+
שיתוף ב facebook
Facebook

צרו איתנו קשר בטופס

שירותי החברה

                Call Now Button